Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Şeyh Said Etkinliğine Davet

Şeyh Said Etkinliğine Davet

23 Haziran 2012 Cumartesi 22:23
Şeyh Said ve 47 arkadaşının idam edilerek katledilmelerinin 87. Yıldönümü münasebetiyle Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi "Şeyh Said ve Yarenleri Anma ve Anlama Etkinliği" düzenliyor.

Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi, Şeyh Said ve 47 arkadaşının idam edilerek katledilmelerinin 87. Yıldönümü münasebetiyle yarın Kaplan Düğün Salonu`nda bir anma etkinliği düzenleyeceğini duyurdu. Mustazaflar Cemiyeti Diyarbakır Şubesi`nden yapılan yazılı basın açıklamasında, "Şeyh Said ve Yarenleri Anma ve Anlama Etkinliğimiz bayanlara Saat: 14.00`te, erkeklere ise 20.30`da yapılacaktır. Girişler ücretsizdir, tüm halkımız davetlidir" denildi.

Hatırlanacağı üzere kapatılan Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi, 29 Haziran 2011 tarihinde Batıkent Meydanı`nda Şeyh Said ve 47 arkadaşının idam edilerek şehid edilmelerinin 86. yıldönümü münasebetiyle büyük halk topluluğunun katılımıyla düzenlediği basın açıklamasına dava açılmıştı. Kamuoyunda "Şeyh Said Davası" olarak bilenen dava Diyarbakır 6. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülüyor. Davada, kapatılan Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi Başkanı Nuri Güler, Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Turgut, Kelha Amed Dergisi editörü Avukat Necat Özdemir ile İlahiyatçı Ömer Çelik yargılanıyor.

İLKHA

Diğer Haberler