Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Siirt’te 4 Kadın Tutsağın Midesi Sıvı Alamıyor

Siirt'te 4 Kadın Tutsağın Midesi Sıvı Alamıyor

27 Ekim 2012 Cumartesi 19:13
Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 46 gündür açlık grevinde olan 4 kadın tutsağın midelerinin artık sıvı kabul etmediği bildirildi.

 

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 46 gündür açlık grevinde olan 4 kadın tutsağın midelerinin artık sıvı kabul etmediği bildirildi.

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 12 Eylül'den itibaren süresiz-dönüşümsüz açlık grevine giren tutsakların sağlık sorunları ağırlaştığı öğrenildi. Açlık grevine giren tutsaklarla cezaevinde görüşen İHD avukatları Roja Arslan ve Yavuz Çelepkolu, açlık grevindeki tutsakların midelerinin dün geceden itibaren sıvı kabul etmediğini belirtti. Sıvı alan tutsakların kustuğunu aktaran avukatlar, her gün saat 14.00 ve 15.00'te cezaevi doktorunun rutin kontrollerini yaptıktan sonra gittiğini aktararak, gece oluşabilecek ani bir sağlık problemi halinde müdahale edecek bir doktorun bulunmadığını ifade etti. Avukatlar, doktorun hazır olmadığı sırada tansiyon ölçümlerinin gardiyanlar tarafından gerçekleştirildiği dile getirerek, Siirt Cumhuriyet Başsavcısının cezaevi idaresi ile açlık grevinde bulunan tutsaklara ilişkin toplantı yaptığını ve Pazartesi gününden itibaren açlık grevine girenlerin ayrı bir koğuşa alınması talimatının verildiğini öğrendiklerini belirtti. Avukatlar, ayrı koğuşa alınmaları durumunda refakatçı olmaya da izin verilmediğini dile getirdi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları