Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Silahlı Gruplar Serêkaniyê’yi terk etmeye başladı

Silahlı Gruplar Serêkaniyê’yi terk etmeye başladı

25 Kasım 2012 Pazar 17:29
ÖSO'ya bağlı grup adına bir temsilci sınırda Arapça açıklama yaparak Kürtler ile anlaştıklarını ve bugün Serêkaniyê'yi terk edeceklerini duyurdu.

Serêkaniyê'de YPG güçlerinin, silahlı grupların ilçeyi terk etmesi için verdiği sürenin dolmasına saatler kala karargahlarında bir araya gelen 100'e yakın grup üyesi açıklama yaptı. Açıklamanın ardından grup adına bir temsilci sınırda Arapça açıklama yaparak Kürtler ile anlaştıklarını ve bugün Serêkaniyê'yi terk edeceklerini duyurdu.

Urfa'nn Ceylanpınar ilçesine sıfır noktada bulunan Haseki Vilayetine bağlı Serêkaniyê ilçesinde YPG güçleri ile Türkiye tarafından desteklenen silahlı grup arasındaki ateşkes saat 16.00'da sona erecek.

YPG Komutanlığı'nın Guraba El Şam ve El Kaide destekli selefi grup ilçeyi terk etmesi için verdiği sürenin dolmasına saatler kala,  yaklaşık 100 kişi Öğretmenler Evi'nin karşısında bulunan ÖSO karargahında bir araya gelerek açıklama yaptı.

Açıklamanın ardından grup adına bir kişi sınırda Arapça açıklama yaptı. Türkçeye çevrilen açıklamada Kürtler ile anlaşıldığını belirten temsilci, kendilerine bağlı bir grubun dün ilçeden çekildiğini, geriye kalanların da bugün ilçeyi terk edeceğini söyledi. Temsilci, Urfa'nın Ceylanpınar ilçesine kaçan üyelerine de çağrı yaparak tekrar geri dönmelerini istedi.  (anf)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları