Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Silvan ilçesi sele teslim oldu

Silvan ilçesi sele teslim oldu

28 Ocak 2013 Pazartesi 11:32
Diyarbakır`ın Silvan ilçesinde etkili olan yağmurdan meydana gelen sellerden dolayı çok sayıda ev ve işyeri sular altında kaldı.

Silvan'da etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur, özellikle Feridun Mahallesi, Konak Mahallesi, Selahattin Mahallesi ile Demirciler Caddesi ve Gazi Caddesi'ndeki evler ile işyerlerine zarar verdi. Alt yapının yetersiz olduğu ilçede yağmur nedeniyle sokak ve caddelerde oluşan çamur, işyerlerini adeta kullanılamaz hale getirdi.

Aynı sorunu yıllardır yaşadıklarını belirten ilçe sakinleri, durumu defalarca kez yetkililere iletmelerine rağmen sorunlarına çözüm bulunmadığın söylediler.

Selin zarar verdiği yerlerde incelemelerde bulunan Silvan Belediye Başkanı Fadıl Erdede, İLKHA'ya yaptığı açıklamada, Silvan'da etkili olan selin dağ bölgesinden başladığını ve dere yataklarında bulunan hafriyatı da önün katarak kent merkezine ulaştığını ifade etti.

Derelerin ıslah edilmesi için projeler yapıldığın ifade eden Erdede, DSİ'nin 2013'ün bahar aylarında çalışmalara başlayacağını ifade ederek bu işin takipçileri olacaklarını ifade etti.

(Yusuf Batı-İLKHA)

Diğer Haberler