Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Şırnak’ta 32 Sığınak İmha Edildi

Şırnak'ta 32 Sığınak İmha Edildi

16 Aralık 2012 Pazar 08:50
Şırnak'ta Bester-Dereler kırsalında PKK'lilere ait olduğu belirtilen çok sayıda yaşam malzemesi ve patlayıcı ele geçirilirken, barınmak için kullanılan 32 sığınağın da imha edildiği bildirildi.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada Bester-Dereler kırsalında PKK'lilere ait olduğu belirtilen çok sayıda yaşam malzemesi ve patlayıcı ele geçirildiği ayrıca, barınmak için kullanılan 32 sığınağın da imha edildiği bildirildi.

PKK'lilerin saldırıda bulunacağı bilgisi üzerine 10-14 Aralık 2012 tarihleri arasında Bestler-Dereler bölgesinde operasyon başlatıldığı ifade edilen açıklamada, "PKK'lıların Şırnak kırsalı Bestler-Dereler bölgesinde kışı geçirmek için yaptıkları hazırlıklara yönelik şiddetli soğuk ve iklim koşullarında icra edilen operasyonda 32 sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir.

Ayrıca operasyonda 60 kilogram patlayıcı, 180 kilogram jel yakıt, 650 metre kablo, 6 adet basma düzeneği ve Eyp, 4 adet sensör, 11 adet büyük pil, 10 saniyeli fitil, bol miktarda muhtelif mühimmat, 8 çuval sağlık malzemesi, bol miktarda ilaç ile yüzlerce PKK'lıya kış ayı boyunca yetecek miktarlarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" denildi. (M.Şerif Aşkın - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları