Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Siyer Sınavı’nda Dereceye Girenler Duygularını Paylaştı

Siyer Sınavı'nda Dereceye Girenler Duygularını Paylaştı

27 Nisan 2012 Cuma 14:27
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli 60 merkezde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda ilk 10'a girmeyi başararak Umre ödülünü kazanlardan 5'i Diyarbakır'dan…

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli 60 merkezde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'nda ilk 10'a girerek Umre ödülünü hak kazananların isimleri, geçtiğimiz Pazar günü Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda bir milyonu aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen "Kutlu Doğum" programında açıklanmıştı. İlk 10'a girmeyi başararak Umre ödülünü kazanlardan 5'i Diyarbakır'dan… Dereceye giren Diyarbakırlılar, duygularını İlke Haber Ajansı ile paylaştılar.

Mehmet Ali İyibaş (34) Okul Müdürü
Sınavda birinci oldum, tabi sevinçliyim. Ben, Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bulunan bir ilköğretim okulunda müdürüm, evim de Diyarbakır merkezdedir. Bu yüzden her gün Ergani'ye gidip geliyorum. Sınava da okul gidiş gelişlerinde çalıştım. Aslında Diyarbakır birincisi olacağımı gördüğüm bir rüyadan biliyordum, ama Türkiye birincisi olacağımı tahmin etmiyordum. Rüyamda bir telefon geldi ve karşıdaki kişi bana 'sen Diyarbakır birincisi oldun' dedi, ben de 'Türkiye genelinde kaçıncı oldum' deyince '6 gün sonra belli olacak' dedi. Bu rüyamdan tam 6 gün sonra Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki "Kutlu Doğum" etkinliğinde birinci olduğumu öğrendim. Çok sevindim. Ben anneme söz vermiştim, 'eğer dereceye girersem seni Umre'ye göndereceğim' diye. Şimdi annemin dualarıyla birinci oldum ve Allah'ın izniyle Annemi Umre'ye göndereceğim.

Mehmet Bozkurt (25): 5. Olacağımı Beklemiyordum
Açıkçası bu kadar kişinin arasında 5. olacağımı hiç tahmin etmiyordum. Duyunca tabi doğal olarak şaşırdım, şimdi Umre'ye gideceğim. Daha önce Suudi Arabistan'a gitmediğim için çok heyecanlıyım. Sevgili Peygamberimizin yaşadığı yerleri görmek çok güzeldir. Allah herkese oraları görmeyi nasip etsin.

Tuğba Burak (21) Üniversite Öğrencisi
Ben, Kutlu Doğum Siyer Sınavına birinci olmak için girdim; ama 6'ncı oldum. Buna da çok şükür. Aslında ben bu sınava babam için girdim; çünkü benim niyetim yoktu. Babam da 'sen gir, dereceye girersen senin yerine ben giderim' dedi. Eğer kabul edilirse Umre'ye babamı göndermek istiyorum. Bu sınavı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu'na da teşekkürlerimi sunuyorum.

Sümeyye Duyu (21) Öğrenci
Ben sınava çok ciddi çalışmıştım. Zaten eskiden beri Siyer bilgim iyi idi, bu şekilde bilgilerimi tazeledim. Daha önce Meal yarışması düzenlendiğinde Siyer yarışmalarının da yapılmasını istemiştim. Sınav sonrası dereceye gireceğimden ümitliydim, ama tam emin değildim. Diyarbakır İstasyon Meydanı'ndaki Kutlu Doğum programında ismim açıklandığında çok sevindim ve hemen Allah'a şükrettim. Sınavda 10'uncu oldum.

(M. Salih Keskin - İLKHA)

Diğer Haberler