Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
STK’lar Şemdinli’ye gidiyor

STK’lar Şemdinli'ye gidiyor

09 Ağustos 2012 Perşembe 16:22
Hakkâri Emek ve Demokrasi Platformu üyesi 42 Sivil Toplum Kuruluşu’nun temsilcileri, incelemelerde bulunmak üzere çatışmaların yaşandığı Şemdinli’ye gidiyor.

Hakkâri’de faaliyet gösteren ve aralarında İHD, KESK, Şoförler Odası, Esnaf Odası gibi sivil toplum örgütü temsilcisinin bulunduğu Hakkâri Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, 23 Temmuz’dan bu yana Şemdinli kırsalında yaşanan çatışma ve operasyonlar la ilgili incelemelerde bulunmak üzere bugün Şemdinli’ye gidiyor.

İnceleme öncesi açıklama

Konu ile ilgili Hakkâri Belediyesi hizmet binası önünde bir açıklama yapan platform bileşenleri dönem sözcüsü İHD Hakkâri Şube Başkanı İsmail Akbulut, 16 gündür Şemdinli’de yaşananlara dikkat çekmek için Hakkâri ve ilçelerinde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri ile birlikte Şemdinli’ye gideceklerini söyledi.

Rapor hazırlayacaklar

İlçede bütün kesimler ile görüşeceklerini ifade eden Akbulut, “Operasyon ve çatışmaların durdurulmasını talep edeceğiz. Sivil vatandaşlar büyük bir mağduriyet yaşıyor. Aynı zamanda bölgede doğa tahrip ediliyor. Bunun için bütün duyarlı sivil toplum örgütleri ve vatandaşların bizimle hareket etmesini istiyoruz. Biz Şemdinli’de yaşananlara ilişkin yarın ilçede geniş katılımlı bir açıklama yapıp, konu ile ilgili ayrıca bir rapor hazırlayacağız.”dedi.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları