Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Suriye’de 1,5 milyon insan açlıkla karşı karşıya

Suriye'de 1,5 milyon insan açlıkla karşı karşıya

25 Eylül 2012 Salı 20:24
Yardıma ihtiyaç duyan Suriyelilerin son aylarda 5 kat artış gösterdiği, 1,5 milyon kişinin açlıkla karşı karşıya olduğu bildirildi

Her geçen gün onlarca insanın hayatını kaybettiği Suriye'de, yaklaşan kış şartları ve şiddetini artıran çatışmalar, açlık tehlikesi sınırındaki insan sayısını arttırdı.

Dünya Gıda Programı Müdürlüğü'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, 1.5 milyon Suriyelinin açlık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi. Açıklamada, yardıma ihtiyaç duyan Suriyelilerin son aylarda 5 kat artış gösterdiği, Dünya Gıda Programı'nın açlık sınırında bulunan Suriyelilerden sadece yarısının ihtiyacını karşılayabildiği, çatışmalar sebebiyle zor durumdaki halka ulaşmanın mümkün olmadığı bildirildi.

Suriyeli mültecilerin gıda ihtiyacını gidermek için 60 milyon dolara acilen ihtiyaç duyulduğunu açıklayan Dünya Gıda Programı yetkilisi, uluslararası kamuoyuna yardım için çağrıda bulundu.

Öte yandan Suriye'deki çatışmalarda yaralanan ve ölenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Suriye İnsan Hakları Kuruluşu dün 12'si çocuk 9'u kadın 127 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Dün Şam'ın Mugdamiye Köyü'nde, Esad askerleri tarafından bir kişinin insanların önünde kurşuna dizildiğinin görüntülendiği belirtildi.

Diğer Haberler