Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs

Taksim Meydanı’nda 1 Mayıs

01 Mayıs 2012 Salı 13:28
Taksim’deki resmi kutlamanın kitlenin tümünün alana girmesiyle başlayacağı belirtildi.

Taksim’deki resmi kutlamanın kitlenin tümünün alana girmesiyle başlayacağı belirtildi. Kitlenin bir kısmının ulaşmasıyla birlikte Aslı Öngören ve Levent Üzümcü sunumlara başladılar.

DEV PANKART ASILDI

Kanlı 1 Mayıs olarak bilinen 1977'deki kutlamaların simgesi olan pankart ile Atatürk Anıtı'nın çevresi perdelenerek muhtemel bir duruma karşı önlem alındı. Taksim Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'nın etrafına 1 Mayıs'ın adeta simgesi olan dev pankart asılarak muhtemel bir duruma karşı önlem alındığı bildirildi.

DİSK BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, ”En az 1976’daki kadar heyecanlılığımız var. 1976’da DİSK’in önderliğinde Taksim’de kutlanan kitlesel 1 Mayıs’tan ve 1977 katliamından sonra bütün yasaklara rağmen aynı heyecan, irade ve kararlılıkla yola devam ediyoruz” dedi. Ekici, 1977’de Taksim Meydanı’nda yitirilen şehitlere olan sorumluluk ve görevleri gereği heyecan ve kararlılıklarını yitirmeden mücadeleye devam ettiklerini belirterek, 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü olarak özünden saptırmadan sonraki kuşaklara taşımaya çalıştıklarını söyledi.

BDP'LİLER DE KATILDI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve parti üyeleri Unkapanı'nı üzerinden Taksim'e yürüdü.

Diğer Haberler