Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Talabani beyin kanaması geçirdi iddiası

Talabani beyin kanaması geçirdi iddiası

18 Aralık 2012 Salı 14:28
Dün gece hastaneye kaldırılan Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu iddia edildi.

Irak Cumhurbaşkanlığı bürosu bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Talaba’nin dün gece rahatsızlanarak Bağdat’ta bir hastaneye kaldırıldığını ve bir uzman doktor ekibinin gözetiminde tutulduğunu kaydetmişti.

Yerel kaynaklar Talabani’nin beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ciddiyetini koruması sebebiyle bugün Almanya’ya gönderileceğini ileri sürüyor. Ancak bu bilgi cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca teyit edilmedi.

Kürtler arasında 'Mam Celal' olarak tanınan Talabani 6 Nisan 2005 yılında Irak’ın ilk Kürt Cumhurbaşkanı oldu. Saddam Hüseyin rejiminin 2003’te devrilmesi ardından Ulusal Geçiş Meclisi tarafından Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Talabani, 22 Nisan 2006’ta ikinci kez seçildi.

Talabani, son yıllarda bir çok kez sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ağustos 2008’de ABD’de başarılı bir kalp ameliyatı geçirirken, bir yıl sonra Ürdün’deki bir hastanede tedavi altına alındı. Talabani ayrıca ABD ve Avrupa’da çeşitli sağlık sorunlarından dolayı tedavi gördü. Mart 2012’de ABD’de rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. (anf)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları