Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TBMM’de Yeni Yasama Yılı Başlıyor

TBMM'de Yeni Yasama Yılı Başlıyor

01 Ekim 2012 Pazartesi 09:20
TBMM, 24. Dönem 3. yasama yılı bugün başlıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 15.00`te toplanacak Genel Kurula hitap edecek.

ANKARA - TBMM, 24. Dönem 3. yasama yılı için bugün toplanıyor. Saat 15.00`te toplanacak Genel Kurula, sunuş konuşması yapacak olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek`in yeni Anayasa çalışmalarını hatırlatması bekleniyor.

TBMM`nin 24. Dönem 3. Yasama Yılı açılış konuşmasını yapacak olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün terörle mücadele yeni anayasa, Suriye başta olmak üzere dış politika ve ekonomideki gelişmelere dikkat çekecek.
Genel Kurul, Cumhurbaşkanı Gül`ün konuşmasının ardından başka bir gündem maddesini görüşmeden ilk gün çalışmalarını tamamlayacak.

Öte yandan yaşanan terör olayları nedeniyle yeni yasama yılı resepsiyonu iptal edildi.

Genel Kurul`da görüşülecek ilk önemli gündem ise sınır ötesi operasyonlar konusunda hükümete yetki veren tezkerenin suresinin uzatılması olacak. Tezkere 4 Ekim Perşembe günü görüşecek.

AK Parti ve MHP tarafından Yerel seçimlerin 27 Ekim 2013`te yapılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifi de, yine 4 Ekim Perşembe günü TBMM Anayasa Komisyonu`nda görüşülecek. Teklifle, Anayasa`ya eklenecek bir geçici maddeyle, yapılacak ilk yerel seçimlerin ekim ayının son pazar günü yapılması planlanıyor.

Bu arada TBMM`de bu dönemde görülecek yeniliklerden biri de, askeri taburun ayrılmasının ardından törenler ve Genel Kurul`da Polis Akademisi Bandosu görev alması olacak.

 

Diğer Haberler