Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TBMM’ye SSPE Araştırma Teklifi Verildi

TBMM'ye SSPE Araştırma Teklifi Verildi

10 Aralık 2012 Pazartesi 14:24
Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ve İstanbul milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu, Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastaların sorunları ve gereksinimleri hakkında Araştırma yapılaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne teklif verildi.

Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı ve İstanbul milletvekili Dr. M. Sezgin Tanrıkulu, Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastaların sorunlarını tespit etmek, yaşamlarını kolaylaştırmak ve ailelerin sosyal ve ekonomik gereksinimlerini belirlemek amacıyla ile Meclis'e araştırma teklifinde bulundu.

Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalığı hakkında bilgilere yer verilen teklifte, "İstatistikî bilgilerin tutulması ve bildirimleri konusunda sağlıklı bilgilerin oluşturulması ve bilimsel araştırılmaların yapılmasının desteklenmesi yönünde kolaylaştırıcı kararlar alınmalı ve teşvik edici çalışmalar yapılmalıdır" ifadelerinin kullanıldı.

Teklifte ayrıca, "Bu gerekçeler kapsamında, söz konusu hastaların sorunlarını tespit etmek, yaşamlarını kolaylaştırmak ve ailelerin sosyal ve ekonomik gereksinimlerini belirlemek amacıyla Anayasamızın 98'inci, TBMM İç Tüzüğünün 104 ve 105'inci Maddeleri uyarınca Meclis araştırılması açılmasını arz ve teklif ederiz" denildi. (Osman Öksüz - İLKHA)

Diğer Haberler