Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
TEMADER’den CHP’ye Siyah Çelenk

TEMADER'den CHP'ye Siyah Çelenk

30 Ağustos 2010 Pazartesi 17:27
Tüm Terör Mağdurları ve Aileleri Güçbirliği Derneği (TEMADER), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel af sözlerine tepki gösterdi.
TEMADER üyesi bir grup CHP Genel Merkezi önünde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun genel af ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. CHP Genel Merkezi'ne bırakılan siyah çelengin ardından grup adına basın açıklamasını TEMADER Genel Sekreteri Hacı Kayaer yaptı. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü korumak için binlerce asker, polis, öğretmen, doktor, hemşire, memur ve korucunun şehit olduğunu bunun iki katı kadar da gazinin sakat kaldığını belirten Kayaer, "Onlar kendilerine sahip çıkılmasını beklerken Kılıçdaroğlu aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatan, ailelerini ve kahraman gazilerimizi derinden üzen genel af açıklaması yapmıştır. Merak ediyoruz; Sayın Kılıçdaroğlu'nun vicdanı rahat mıdır? Ülkenin teröre karşı topyekun mücadeleye ihtiyaç duyduğu bir dönemde Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı teröriste af çağrısını, tüm şehit aliler ve gaziler adına kınıyoruz" dedi.

Kayaer, Kılıçdaroğlu'nun şehit ve gazi ailelerinden özür dilemesini ve istifa etmesini istedi.

Öte yandan, parti genel merkezine koyulan çelenk, partide görevli güvenlik görevlileri tarafından hemen kaldırıldı. Bu sırada eylemi izlemeye gelen bir sivil bir polis memuru ile CHP Genel Merkezi önünde bekleyen resmi polis memur arasında çelengin kaldırılmasına ilişkin kısa süreli tartışma yaşandı. Sivil polis memuru çelengin kaldırılmasına ses çıkarmayan resmi görevliye tepki gösterdi.

Diğer Haberler