Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TESÇAĞ’dan Başörtüsü Yasağına Tepki

TESÇAĞ'dan Başörtüsü Yasağına Tepki

29 Kasım 2012 Perşembe 09:05
Tesettüre Çağrı Platformu (TESÇAĞ), Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kılık kıyafet yönetmeliğine İlişkin açıklamalarda bulunarak, "AKP hükümeti bu kararla halkı iki sınıfa ayırmıştır" denildi.

Tesettüre Çağrı Platformu (TESÇAĞ) adına açıklamalarda bulunan Fadıl Şani, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kılık kıyafet yönetmeliğini eleştirdi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kılık kıyafet yönetmeliğindeki başörtüsü yasağına tepki gösteren Şani, yasağın kabul edilebilir bir tarafının olmadığını söyledi.

Şani sözlerine şöyle devam etti, "AKP hükümeti bu kararla halkı iki sınıfa ayırmıştır. Halk arasına ikililik koyarak, birbirlerine kin ve öfke duymalarını sağlamıştır. Sen örtünebileceksin, sen ise örtünemezsin! Bu nasıl iş? Bunu hangi akılla, hangi mantıkla izah edebilirsiniz? Hani dindar nesil yetiştirmek istiyordunuz! Neden bu güne kadar millete, insanların bir kısmını dindar yetiştirmek isterken, bir kısmının da dinlerinin gereğini yaşamalarına engel olacağınızı söylemediniz? Tesettüre Çağrı Platformu olarak bunu kabul edilebilir bulmuyoruz. Bu adalet ve eşitlik ilkesine ve özgürlüklere aykırıdır. Bu karar geri alınana kadar bu işin ardını bırakmayacağız. Tesettüre Çağrı Platformu olarak, bu yanlıştan dönülmesi ve tüm öğrenci ve öğrenci velilerinden özür dilenmesini istiyoruz. Müslüman duyarlı halkımız bu kararı verenleri vicdanlarında elbette mahkûm edecektir. İleride yapılacak seçimlerde, sandıklarda da bunu gösterecektir." (Yunus Şani-İLKHA)

Diğer Haberler