Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TESSEP’İN Başörtüsü Bildirisine ”Toplatma” Kararı

TESSEP'İN Başörtüsü Bildirisine "Toplatma" Kararı

09 Nisan 2012 Pazartesi 09:55
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, Tesettür Seferberliği Platformu( TESSEP) tarafından, başörtüsünün her alanda serbest olması ibastırılan el broşürü için "toplatma" kararı alındı.

GAZİANTEP- Tesettür Seferberliği Platformu tarafından Müslüman bayanların inançları gereği taktığı başörtüsünün her alanda serbest olması için bastırılan "Kamusal alana girene kadar değil zulüm bitene kadar" el broşürü için toplatma kararı aldı.

Müslüman bayanlara yapılan zulümlerin bitmesi, hayatın her alanında başörtüsü ve tesettürün serbest olması için TESSEP tarafından basılan "Kamusal alana girene kadar değil zulüm bitene kadar" el broşürüne Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının talebi doğrultusunda Gaziantep 9.Sulh Ceza Mahkemesi el broşürleri için toplatma kararı verdi.

STK Başkanlarının Emniyette İfadesi Alındı
Öte yandan, Tesettür seferberliği platformuna üye; Gaziantep Mustazaf-Der Şube Başkanı Mehmet Kaya,Gaziantep İlim-Der Genel Başlkanı Mustafa Özaslan ve Rahmet-Der Genel Başkanı Mehmet Faik Doğan'ın el broşürüyle alakalı olarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğünde yaklaşık üç saat ifadelerinin alındığı öğrenildi.(Şefik Mert-İLKHA)

Diğer Haberler