Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TOKİ yönetiminden Baydemir’e ziyaret

TOKİ yönetiminden Baydemir’e ziyaret

05 Temmuz 2012 Perşembe 09:28
Diyarbakır Şilbe’deki Toplu Konut 1, 2 ve 3. etapta oturan sakinleri temsil eden Toplu Yapı Yönetimi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ederek ihtiyaçlarını aktardı....

Şilbe TOKİ Etap Yönetim Kurulu Başkanı Faysal Çeker, 2. Etap Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Babaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi’ne gelerek Baydemir’i ziyaret etti.

Faysal Çeker, Şilbe’de 3586 adet konutta yaklaşık 20 bin nüfuslu hak sahibinin yaşadığını aktardı. Çeker, alanda bulunan okul, sağlık ocağı, alışveriş merkezleri, camii, yasevi ve konutların müşterek hizmetlerinin yürütülmesi için Toplu Yapı Yönetimi organizasyonunda görev yaptıklarını söyledi. Yönetim Planı gereği Toplu Yapı Meclis, Yönetim ve Denetim Kurulları seçimleriyle göreve geldiklerini ifade eden Çeker, “Ayrıca işçilerimizle ortak alanlarımızın sulama, temizlik, güvenlik, kanalizasyon, su şebekesi, elektrik şebekesi, aydınlatma vb. işleri yerel yönetimlerle işbirliği içinde çözmeye çalışmaktayız” dedi. Yerel yönetimlerle uyumlu çalışma sonucunda daha yaşanılır bir alan yaratılacağına inandıklarını belirten Çeker, asfalt, ağaçlandırma, kaldırım, ulaşım ve temizlik konusunda yaşadıkları sıkıntıları aktardı.

Baydemir de kendi hizmet alanlarına giren sorunların çözümünde yardımcı olacağını ancak temizlik, ağaçlandırma ve 30 metrenin altındaki kaldırımlara ilişkin ilgili belediyeyi ziyaret etmeleri gerektiğini ifade etti. Baydemir, en kısa zamanda sorunlarını ve taleplerini yerinde incelemek için Toplu Yapı Meclisi’ne ziyarette bulunacağının sözünü verdi.

 

Diğer Haberler