Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TSK’dan 40 Gazeteciye Teşekkür Mektubu!

TSK'dan 40 Gazeteciye Teşekkür Mektubu!

28 Nisan 2012 Cumartesi 11:18
28 Şubat darbesini yapan askerlerin kendilerine yardımcı olan gazetecilere teşekkür mektubu gönderdikleri öğrenildi.

Sorgusunda Batı Çalışma Grubu'nun Balyoz tutuklusu Çetin Doğan'ın başında olduğu Harekât Daire Başkanlığı tarafından kurulduğunu anlatan emekli Orgeneral Fevzi Türkeri , ele geçen belgelerde yer alan 40 kişilik gazeteci listesini üstü kapalı olsa da doğruladı.

Taraf'ın iddiasına göre Türkeri, gazetecilere gönderilen "Laikliğin korunması ve Cumhuriyetin devamına sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederiz" yazısı için "Listeden bilgim yok. Ancak daha önce TSK'da eğitim veren personellere olduğu gibi teşekkür edilecek gazetecilerin isimlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmış olabilir" dedi.

Tutuklanan dönemin Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Erol Özkasnak'ın listeyi doğruladığı öğrenildi.

Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen 28 Şubat soruşturmasının 3. dalgasında tutuklanan dönemin Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma ve Güvenlik Daire Başkanı Fevzi Türkeri, Personel Başkanı Yıldırım Türker ve Özel Kuvvetler Seferberlik Tetkik Kurulu Başkanı Lokman Ekinci'ye yöneltilen sorularda ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Özellikle Türkeri'ye o dönem karargaha gelen ve TSK ile iletişim halinde olan 40 kişilik basın listesi ve listede yer alan isimlere yazılan teşekkür mektupları soruldu.

Türkeri'nin, söz konusu listeden bilgisi olmadığını, ancak listenin daha önce TSK'da eğitim veren personellere olduğu gibi teşekkür edilecek gazetecilerin isimlerinin belirlenmesi amacıyla hazırlanmış olabileceğini söylediği öğrenildi.

Diğer Haberler