Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Türk medyası şiddet ve saldırıları kışkırtıyor

Türk medyası şiddet ve saldırıları kışkırtıyor

19 Aralık 2016 Pazartesi 07:52
CNN Türk'te yer alan bir haberde, "HDP binalarına yönelik saldırılar - Terörle mücadelede önemli rol oynuyor" ifadeleri yer aldı.

CNN Türk'te yer alan bir haberde, "HDP binalarına yönelik saldırılar - Terörle mücadelede önemli rol oynuyor" ifadeleri yer aldı. CNN Türk konu ile ilgili özür dilese de Türk medyasında farklı inanç ve düşüncelere yönelik inkar, iftira ve şiddeti teşvik eden haber ve yorumlara çok sık rastlanıyor.

onedio.com'un konu ile ilgili haberi:

CNN Türk'ten 'HDP Binalarına Saldırı' Haberindeki Alt Başlık İçin Açıklama ve Özür

 

CNN Türk, sabah saatlerinde HDP binalarına yönelik saldırıları servis ettiği haberinde yer alan "HDP binalarına saldırılar - Terörle mücadelede önemli rol oynuyor" alt başlığı için açıklama yaptı ve teknik hatadan dolayı özür diledi.

 

Sabah saatlerinde CNN Türk'te Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlerin de içerisinde olduğu halk otobüsüne yönelik gerçekleştirilen terör saldırısının ardından, bazı illerde HDP binalarına yönelik saldırılara ilişkin haber yayınlandı.

Haberin alt başlığında, "HDP binalarına yönelik saldırılar - Terörle mücadelede önemli rol oynuyor" ifadeleri yer aldı.

Konuyla ilgili HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada "Bu alt banda ilişkin bir açıklama bekliyoruz CNN Türk" denildi.

Tepki gösterenler de oldu.

@HDPgenelmerkezi @cnnturk Yazık çok yazık... Havuz medyası kendi pisliğinde boğulmuş...

Açıklama yapan CNN Türk, durumun teknik hatadan kaynaklandığını belirtti ve özür diledi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pazar sabahı 08.00 haber bülteninde, “HDP Binalarına Saldırı” haberi yayınlandığı sırada asla kabul edilemeyecek bir hata ekrana yansımıştır.

Hem teknik hem de operatör hatasından kaynaklı yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, “HDP Binalarına Saldırı” haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz.

Bilinmelidir ki CNN Türk, Doğan Yayın İlkeleri doğrultunda insan hakları ve demokrasiye bağlılıkla yayıncılık yapar. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde ‘terörle mücadele’ konusunda son derece hassastır.

Gerçekten kabul edilemeyecek bu hatadan dolayı, sorumlu kişiler hakkında da gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları