Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye askerleri denetiminde birlikler Serekani’ye girmeye çalışıyor

Türkiye askerleri denetiminde birlikler Serekani'ye girmeye çalışıyor

14 Kasım 2012 Çarşamba 09:18
Özgür Suriye Ordusunun , Genelkurmay ve MİT denetiminde Hatay'dan Ceylanpınar ilçesine sivil araçlarla getirilerek Serekani ilçesine girmeye çalıştığı iddia edildi.

Suriye'de yaşanan iç savaş sürerken Türkiye'nin de silah ve para desteğinde bulunduğu Özgür Suriye Ordusunun , Genelkurmay ve MİT denetiminde Hatay'dan Ceylanpınar ilçesine sivil araçlarla getirilerek Serekani ilçesine girmeye çalıştığı iddia edildi.

Alınan bilgilere göre, Türkiye tarafından desteklenen "Özgür Suriye Ordusu"na bağlı yaklaşık 600 kişiden oluşan bir tabur büyüklüğündeki bir kuvvet, Genelkurmay ve MİT tarafından Hatay'dan Türkiye topraklarına sokulduktan sonra, sivil araçlarla Türk subaylar denetiminde gizlice Ceylanpınar ilçesine getirildi.

Ceylanpınar'da sınır bölgesinde bekletilen bu özel birlik, Türk subaylarının denetiminde 3 ayrı noktadan Suriye topraklarına girerek Serekani ilçesinin hemen dışında konuşlandı. Burada Suriye askerleri ile çatışan birliklerin ilçeye girmeye çalıştığı bildirilirken, Türk subayların da yerel giysilerle Resulayn'da oldukları ileri sürüldü.  (anf)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları