Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
TÜRKİYE BASIN ÖZETİ - 20 Ocak Cuma

TÜRKİYE BASIN ÖZETİ - 20 Ocak Cuma

20 Ocak 2017 Cuma 16:12
Reina saldırganının İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusu sürüyor. Polis, 3 DEAŞ’lı ve saldırganın 4.5 yaşındaki oğlunu bulmak için operasyonlarını sürdürüyor

MİLLEYET: Sorguda sürekli bu soruyu soruyor

 

Reina saldırganının İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusu sürüyor. Polis, 3 DEAŞ’lı ve saldırganın 4.5 yaşındaki oğlunu bulmak için operasyonlarını sürdürüyor.

 

Terörist Abdulkadir Masharipov’un sorgusu devam ederken, İstanbul Emniyet Müdürlüğu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Masharipov’a silahı teslim eden ve Bakırköy’de kaçarken araçta bulunan 1 kişiyle 4.5 yaşındaki çocuğu elinde tutan 3 DEAŞ’lıyı yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

 

Gözaltına alındıktan sonra sürekli olarak oğlunu soran Masharipov’un, “Silivride’yken yanıma biri geldi. ‘Her yerde aranıyorsun. Çocuğunu alacağız, kaçacağın zaman getireceğiz’ diyerek benden aldılar” dediği öğrenildi.

 

HÜRRİYET: 3 hain Türk’ten biri o

 

FIRAT Kalkanı Harekâtı’yla büyük darbe alan terör örgütü DEAŞ, propaganda amaçlı olarak kaçırdığı Türk askeri Sefer Taş ve örgüt içerisine sızmış istihbarat elemanı olduğu ileri sürülen Fethi Şahin’in görüntülerini yayınladı.

 

Sosyal medya üzerinden DEAŞ’ın propaganda amaçlı yayınladığı görüntülerde DEAŞ’lı bir kişi ise Türkçe konuşmasında Türkiye’yi tehdit ediyor. Görüntülerin yayınlanmasından sonra istihbarat birimleri, infazcı DEAŞ’lı teröristlerin kimliklerini belirlemek için çalışma başlattı. İstihbarat birimleri görüntüleri kare kare inceledi.

 

Rehin tutulan askerlerin kurtarılması ve akıbetlerinin belirlenmesi için Türk istihbarat birimleri hem Suriye hem de Musul bölgesinde nokta operasyonlar yaptı. Çalışmalar aralıksız devam ederken, şu ana kadar bir sonuca ulaşılamadı.

 

YENİŞAFAK: Artık taarruza geçtik

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 35. Muhtarlar Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemin şifrelerini verdi. Erdoğan, Türkiye’nin yeni dönemde izleyeceği yol haritasını açıkladı.

 

Erdoğan, “Bu ülkeyi etnik köken, mezhep üzerinden bölemediler. Terör örgütleri üzerinden parçalayamadılar. Ekonomi üzerinden yıkamadılar. Artık atacak kurşunları kalmadı. Sıra bizde Türkiye, savunmadan hücum pozisyonuna geçmiştir” dedi.

 

AKŞAM: Nazlıaka yine gerdi

 

Cumhurbaşkanlığı sistemi getiren yeni anayasa teklifinde ikinci tur görüşmelerinde ilk gerginlik dün akşam saatlerinde yaşandı. TBMM'deki kadın vekillerin bir birine girmesine neden olan gerilimin fitilini CHP'den ihraç edilen Bağımsız Aylin Nazlıaka ateşledi.

 

Görüşmeler başlamadan önce kürsüye gelen Nazlıaka, kendini kürsüdeki mikrofona kelepçeledi. Uyarılara rağmen kelepkeyiçi açmayan Nazlıaka, bu da yetmezmiş gibi HDP ve CHP'li vekilleri yanına çağırdı.

 

HDP ve CHP'li vekiller de Nazlıaka'nın çağrısına karşılık vererek kürsü etrafında kümelendi. Kürsü işgali 2 saati aşınca gerilim kavgaya dönüştü. AK Partili bazı kadın milletvekilleri Nazlıaka'ya müdahale ederek kelepçeyi çıkarmaya çalıştı.

 

VATAN: Emniyet'ten sahte para uyarısı!

 

Emniyet Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar ile vatandaşlar, kalpazanlar tarafından mağduriyet yaşamamaları için banknotlarda olması gereken özellikler hatırlatılarak uyarılarda bulunuldu.

 

Paylaşımlarda tüm banknotlarda gömülü şekilde bulunan "emniyet şeridi"nin ışığa tutulduğunda her iki yüzden kesintisiz bir hat şeklinde görüldüğü ve şerit üzerinde paranın değeri ile "TL" harflerinin yer aldığı belirtildi. (Rudaw)

Diğer Haberler