Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye Geneli Hava Durumu

Türkiye Geneli Hava Durumu

20 Ocak 2013 Pazar 08:18
Diyarbakır: Karla karışık yağmurlu (-2/8), Batman: Karla karışık yağmurlu (-3/9), Şanlıurfa: Yağmurlu (5/11), Gaziantep: Yağmurlu (1/10)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Ege, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinde Bursa, Bilecik, Sakarya ve Bolu çevrelerinde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya ve Bolu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülkenin kuzey iç ve batı batı bölgelerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde, rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Çok bulutlu (1/9)
İstanbul: Parçalı çok bulutlu (7/14)
İzmir: Sağanak yağışlı (7/16)
Bursa: Sağanak yağışlı (4/15)
Konya: Çok bulutlu (0/10)
Adana: Çok bulutlu (7/17)
Mersin: Çok bulutlu (9/16)
Diyarbakır: Karla karışık yağmurlu (-2/8)
Batman: Karla karışık yağmurlu (-3/9)
Şanlıurfa: Yağmurlu (5/11)
Gaziantep: Yağmurlu (1/10)
Mardin: Yağmurlu (3/8)
Şırnak: Yağmurlu (3/9)
Van: Kar yağışlı (-5/1)
Bingöl: Kar yağışlı (-9/-1)

Diğer Haberler