Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye Genelinde Hava Durumu

Türkiye Genelinde Hava Durumu

12 Ekim 2012 Cuma 09:25
Türkiye genelinde hava sıcaklığının; İç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu`nun kuzey ve doğusu ile Sinop, İnebolu, Tokat ve Sivas çevrelerinde aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, Trabzon`un doğu çevreleri, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, Rize, Arhavi ve Hopa çevrelerinde şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı, doğu bölgelerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon`un doğu çevreleri, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, Rize, Arhavi ve Hopa çevrelerinde şiddetli olacağı tahmin edildiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.


BÖLGELERE GÖRE HAVA
MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusunun çok bulutlu, Sivas çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Sinop ve İnebolu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon`un doğu çevreleri ile Artvin çevrelerinde kuvvetli, Rize, Arhavi ve Hopa çevrelerinde şiddetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Parçalı az bulutlu (10/21)
İstanbul: Parçalı az bulutlu (15/24)
İzmir: Az bulutlu (16/26)
Bursa: Parçalı az bulutlu (10/25)
Konya: Parçalı az bulutlu (9/21)
Adana: Az bulutlu ve açık (16/28)
Mersin: Az bulutlu ve açık (20/26)
Diyarbakır: Parçalı az bulutlu (11/26)
Batman: Parçalı az bulutlu (13/25)
Şanlıurfa: Parçalı az bulutlu (16/26)
Gaziantep: Parçalı az bulutlu (15/24)
Mardin Parçalı az bulutlu (14/24)
Van: Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (11/16)
Bingöl: Gök gürültülü ve sağanak yağışlı (10/19)

Diğer Haberler