Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye Genelinde Hava Durumu

Türkiye Genelinde Hava Durumu

19 Kasım 2012 Pazartesi 08:38
Bölgenin doğusu ve güneydoğusu ile Muğla, Kırklareli ve İstanbul'un kuzey kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Muğla, Kırklareli ve İstanbul'un kuzey kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu başta olmak üzere Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarı ve yer yer üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyılarında yer yer doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SİS UYARISI: İç Anadolu başta olmak üzere Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli ile İstanbul'un kuzey kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.
EGE: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Göller Yöresi'nde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeyinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Parçalı bulutlu ve yer yer sisli (5/10)
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kıyı ilçeleri hafif sağanak yağışlı (12/18)
İzmir: Çok bulutlu (12/19)
Bursa: Parçalı bulutlu ve yer yer sisli (8/17)
Konya: Parçalı bulutlu, yer yer sisli (4/9)
Adana: Parçalı bulutlu (12/20)
Mersin: Parçalı bulutlu (14/21)
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı (6/14)
Batman: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı (7/13)
Şanlıurfa: Çok bulutlu (10/18)
Gaziantep: Çok bulutlu (6/15)
Mardin: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (6/13)
Van: Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı (0/9)  (Ayhan Kaya-İLKHA)

Diğer Haberler