Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye Genelinde Hava Durumu

Türkiye Genelinde Hava Durumu

22 Kasım 2012 Perşembe 08:54
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (5/15), Batman: Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (8/17), Şanlıurfa: Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (10/17)

-Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyiile Muğla, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Zonguldak, Düzce, Yalova, Bartın, Kastamonu, Sinop ve Tunceli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu'nun kuzeyi, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvetli, Marmara ve Ege Kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

SİS UYARISI: İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeyinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, ve Çanakkale ile Balıkesir'in kuzeyi ve Kırklareli'nin kıyı ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu,sabah saatlerinde Antalya'nın kıyı ilçelerinin, öğleden sonra Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Burdur çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde ile akşam saatlerinden Yozgat çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Bartın ve Sinop çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmün ediliyor.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah Malatya, Elazığ ve Tunceli ile öğleden sonra Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır çevreleri ile öğleden sonra bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Parçalı çok bulutlu ve yer yer sisli (3/8)
İstanbul: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (11/17)
İzmir: Parçalı çok bulutlu (11/18)
Bursa: Parçalı çok bulutlu (9/14)
Konya: Parçalı bulutlu, yer yer sisli (5/9)
Adana: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı (12/23) Mersin: Sağanak yağışlı (14/22)
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (5/15)
Batman: Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (8/17)
Şanlıurfa: Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (10/17)
Gaziantep: Parçalı bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (6/16)
Mardin: Sağanak yağışlı (10/15)
Van: Parçalı çok bulutlu (3/9)
Bingöl: Çok bulutlu (4/13)              (Ayhan Kaya-İLKHA)

Diğer Haberler