Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye Genelinde Hava Durumu

Türkiye Genelinde Hava Durumu

28 Kasım 2012 Çarşamba 08:43
Diyarbakır: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (3/16), Batman: Az bulutlu ve açık (3/15), Şanlıurfa: Az bulutlu ve açık (7/18), Gaziantep: Az bulutlu ve açık (4/15)

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in çok bulutlu, öğleden itibaren Muğla, gece saatlerinde Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgeler ile Marmara ve Batı Karadeniz'de yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Çanakkale çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgeler ile Marmara ve Batı Karadeniz'de yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERE GÖRE HAVA
MARMARA: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin batısının çok bulutl. Sabah saatlerinde yer yer sisli.
EGE: Genellikle parçalı, zamanla Kıyı Ege'nin çok bulutlu, öğleden itibaren Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sisli.
AKDENİZ: Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sisli.
İÇ ANADOLU: Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Sabah saatlerinde bölgenin iç ve doğu kesimlerinde yer yer sisli.
BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sisli.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sisli.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sisli.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sisli.

BAZI İLLERDE BEKLENEN HAVA
Ankara: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (0/12)
İstanbul: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (10/17)
İzmir: Çok bulutlu (8/19)
Bursa: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (6/19)
Konya: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (0/12)
Adana: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (6/21)
Mersin: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (10/21)
Diyarbakır: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (3/16)
Batman: Az bulutlu ve açık (3/15)
Şanlıurfa: Az bulutlu ve açık (7/18)
Gaziantep: Az bulutlu ve açık (4/15)
Mardin: Az bulutlu ve açık (7/13)
Van: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (-4/10)
Bingöl: Az bulutlu ve açık (1/13)          (Ayhan Kaya-İLKHA)

Diğer Haberler