Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Türkiye, Krizi Yara Almadan Atlattı

Türkiye, Krizi Yara Almadan Atlattı

07 Aralık 2012 Cuma 08:36
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'nin küresel ekonomik krizinden yara almadan atlattığını söyledi.

Türkiye girişimcileri küresel düzeyde temsil eden Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), hem G20 Genç Girişimciler İttifakında hem de Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonunda, (YES) ağırlığını artırdığı belirtildi.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Türkiye'nin küresel ekonomik krizin en kötü dönemlerini yara almadan atlatan performansı sayesinde Türkiye iş adamlarının uluslararası platformlardaki etkinliğinin üst düzeye taşındığını vurguladı.

TÜGİAD Başkanı Yücelen, "Türkiye girişimcileri; ürünlerini sattıkları, mühendislik bilgilerini ihraç ettikleri Avrupa ülkelerine girerken hala vize ayıbı ile karşılaşıyorlar. TÜGİAD olarak YES başkanlığını devralmasak da söylediklerimizle, ülkemizin ekonomik durumuyla YES içindeki ağırlığımız her geçen gün daha artıyor. Bunun dışında başkanlığı almamız, Türkiye'nin ekonomik performansı ve gerçekleştirilen siyasi reformlar sayesinde son dönemde giderek büyüyen 'yumuşak güç' algısını daha da kuvvetlendirecektir" diye konuştu. (Murat Dalgın-İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları