Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Türkiye’nin Muhaliflere Ev Sahipliği Yapması Savaş İlanıdır”

"Türkiye'nin Muhaliflere Ev Sahipliği Yapması Savaş İlanıdır"

04 Nisan 2012 Çarşamba 16:06
Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar Caferi, Türkiye'nin komşu bir ülkenin egemenliğini ihlal etme amaçlı bir toplantıya ev sahipliği yaptığını ve bunun savaş ilanı sayılacağını söyledi.

NEW YORK - Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Caferi dün BM'de düzenlediği basın toplantısında, muhalifleri silahlandırma çağrısının Suriye'nin egemenliğini ihlal niteliği taşıdığını ve Suriye'ye savaş ilanı sayıldığını söyleyerek silahlandırma çağrısı yapan ülkeleri krizi zorlaştırmaktan sorumlu tuttu. Caferi, bu ülkelerin BM Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan'ın misyonunu başarısızlığa uğratmaya çalıştığını belirtti.

Sana Haber Ajansı'nın haberine göre, Beşşar Caferi, Suriye'deki muhalifleri silahlandırma, finanse etme ve iletişim cihazları temin etme çağrısı yapan ülkelerin Suriye'nin egemenliğini ihlal ettiğini söyledi.

Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi, Türkiye hükümetinin Suriye'ye karşı düşmanca bir politika izlediğini söyleyerek Türkiye'nin komşu bir ülkenin egemenliğini ihlal etme amaçlı bir toplantıya ev sahipliği yaptığını ve bunun savaş ilanı sayılacağının altını çizdi.

Annan planının Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye'ye de uygulanması gerektiğini vurgulayan Caferi, planın aynı zamanda Suriye'nin egemenliğini ihlal etmeye ve Güvenlik Konseyine uluslararasınca tanınmayan paralel yollar yaratmaya çalışanlar için de geçerli olması gerektiğini ekledi.

Diğer Haberler