Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Ümmete Üçüncü İntifada Çağrısı

Ümmete Üçüncü İntifada Çağrısı

30 Mayıs 2012 Çarşamba 00:29
İslami Direniş Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, Siyonist gaspçıların 20 Mayıs Pazar Mescid-i Aksa`ya baskın düzenlemesinin Siyonist işgal rejiminin Filistin halkına ve kutsal değerlerine karşı yürüttüğü din savaşının bir parçası olduğunu söyledi.
Hamas sözcüsü Burhum, Filistin Enformasyon Merkezi`ne verdiği demeçte, baskınların Siyonist işgal güçlerinin himayesinde gerçekleştiğine dikkat çekerek, Arap ve İslam ülkelerinden şahsiyetlerin işgalin gölgesinde Mescid-i Aksa`ya düzenledikleri ziyaretlerin de gaspçıların baskınlarına meşruiyet kazandırdığını ifade etti.

Mescid-i Aksa`ya düzenlenen baskının Netanyahu ve Mofaz liderliğindeki yeni hükümetin ne ölçüde tehlikeli olduğunu gösterdiğini söyleyen Burhum, Siyonist işgal rejiminin yeni hükümetinin Filistin halkına karşı en fanatik hükümet olduğunu belirtti.

Hamas sözcüsü Mescid-i Aksa`yı ve kutsal değerleri savunmak için üçüncü bir intifadanın başlatılmasını isteyerek Kudüs`ün Yahudileştirilmesi faaliyetlerine karşı koymak için Arap ve İslam ülkelerinin de bu intifadaya destek vermelerini talep etti.

Fanatik Likud Partisi`nin çağrısı üzerine Siyonist gaspçı grupları bu sabah Mescid-i Aksa`ya baskın düzenlemişti.

FİEM
 

Diğer Haberler