Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
”Ümmetin Olmaktan Daha Üstün Bir Kimlik Tanımıyoruz”

"Ümmetin Olmaktan Daha Üstün Bir Kimlik Tanımıyoruz"

06 Mayıs 2012 Pazar 18:08
Kutlu Doğum etkinliğinde yüzbinlere seslenen Doğruhaber Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş, "Ey Allah'ın Resulü, Senin ümmetiniz ve bundan daha üstün bir kimlik tanımıyoruz" dedi.

Kazlıçeşme Meydanı'da Muhammedi sevdayı haykıran yüzbinlerce kişi hep bir ağızdan okunan ilahilere eşlik ediyor. Seslendirilen ilahilerden sonra kürsüye konuşmasını yapmak üzere Doğruhaber Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Mehmed Göktaş Hoca çıktı.

Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Göktaş, "Ey aziz İstanbul, sana niçin aziz denildi biliyor musun? Seni aziz eden kimdir ey İstanbul? Hazreti Muhammed (a.s) seni aziz etmedi mi? Seni aziz eden O'nun mübarek işareti değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in arkadaşı, mihmandarı Ebu Eyüp El Ensari değil mi? Seni aziz eden taş yığınları gökdelenler değil? Allah aşkına söyle seni Hazreti Muhammed'in, muhabbeti, camileri, Ezan-ı Muhammedi değil mi? Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in müjdesiyle seni fetheden Fatih'in ordusu değil de nedir. Seni aziz eden Hazreti Muhammed'in (s.a.v) evliyaları uleması değil mi? Sen İslam'la aziz olmadın mı? Şimdi buradan Medine'ye sesleniyorum. Ya Resulallah senin aziz kıldığın şehirdeyiz. Fatihin nesli, Selahattin'in çocukları burada. Senin sevdan ile geldi. Ey Allah'ın Resulü, emrin geldi, müjden, fermanın arkadaşın, geldi ama biz bugün buraya seni istiyoruz. Ey alemlerin Rabbi olan Allah'ım, Resullulah'ın mübarek ruhunu getir aramıza, bizimle beraber olsun. Her birimiz O'nun buraya geldiğini hissedelim. Ya Resulallah, elimizi uzatıyoruz, Sen de elini uzat ey Allah'ın Resulü. Hepimizin elinin üzerinde de Allah'ın eli olsun" dedi.
 

Burada Resulullah'a Biat Ediyoruz
 

Peygamber sevdalılarının İstanbul meydanlarından biad yenilediklerini haykıran Göktaş, "Ey Allah'ın Resulü, Senin ümmetiniz ya biz bundan daha üstün bir kimlik tanımıyoruz. Sana olan muhabbetimizi ikrar ediyor, buradan gösteriyoruz. Sahabelerin gibi olmayabilir ama vallahi biz de seni seviyoruz. Vallahi senin için bu ülkede canını, malını, evladını, senin yolunda veren yiğitler var ki burada toplanıyoruz. Bu O'nun bereketidir. Bu sevda burada toplandıysa bunun için bedel ödenmiştir. Biz iman ediyoruz ki bu kalabalığı bir daha kimse evlerine, camilere sokamayacaktır. Muhammedi sevda artık meydanlara taşınmıştır. Bu Kazlıçeşme Meydanının adı Hazreti Muhammed Meydanı olacaktır. Ey Ebu Lehep'ler, ey ebter diyenler ey Peygamber'in bir gün unutulacağını sanan müşrikler gelin seyredin şu meydanı. Ya Rabbi, bu meydanı sadece Resulüne değil, Ebu Leheb'e, de Ebu Cehil'e de göster. Onun unutulacağını umanlara da bu meydanı göster. Biz bugün burada bir biat yeniliyor bir sözleşme yapıyoruz. Akabede Sana hangi şartlarla geldilerse, biz de aynı sözle diyoruz ki sana yüreğimizin, evimizin, ülkemizin, şehirlerimizin en şerefli yerini ayırdık. Gel bizimle ol Allah'ın izniyle senin için ne bedel ödenecekse, Allah'ın izniyle onu ödemek için sana biat ediyoruz. Senin getirdiğin hayat nizamını evlerimize, okullarımıza, kampüslerimize, en önemli genel kurullarımıza senin nizamını taşıyacağımıza dair söz veriyoruz. Senin rahmetini biz taşıyacak yavrularımıza, kızlarımıza, anne-babalarımıza, ihtiyarlarımıza bizzat biz tattıracağız. Özellikle bu şehrin varoşlarına, garibanlarına, tinerci çocuklarına, kırmızı ışıkta otomobil camlarını silen çocuklara, senin rahmet olduğunu biz göstereceğiz. Senin rahmetini Hazreti İsa'ya yanlış inanan, batıya, Avrupa'ya, Hıristiyan alemine biz taşıyacağız. bunun sözünü veriyoruz. Ya rabbi bu sözümüz de bizi utandırma. Bu davayı, cayır cayır yanmakta olan Avrupa'ya ve ülkenin bir çok yerine Sen götüreceksin ama bizleri sebep kıl ya Rabbi" şeklinde konuştu.
 

Bu Kalabalığı Görünce Secdeye Kapanın

Göktaş Hoca sözlerini şöyle sürdürdü; "Elhamdulillah bu ülkenin 130'dan fazla merkezinde Resulullah'ın aşkıyla düzenlenen programlara katlana katlana kalabalıklar geliyor. Bunu biz yaptık zannetmeyin ey organizatörler. Tövbede bulunun, insanların akın akın Muhamedi sevdasına koştuğunu gördüğünüzde elhamdulillah deyin ve secde edin. İnanıyoruz ki bizim hayal edemeyeceğimiz günleri göstereceksin. Şu anda Arşı alaya kadar Allah'ın melekleri bu meydanı kuşatıverdi. Akın akın Ravza-yı Mutaharra'ya selam götürüyor. Ya Rabbi bizi Resulünle beraber eyle. Kardeşlerim, haydi Havzı Kevser'de buluşmak üzere Allah'a emanet olunuz."

Göktaş Hoca'nın konuşmasının ardından ilahi ve ezgiler seslendirmek üzere Özlem Ajans sanatçıları ve Peygamber Sevdalıları çocuk ilahi grubundan kız çocukları sahneye çıktı.  İLKHA

Diğer Haberler