Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Van Basınında Bugün-14 Haziran 2012

Van Basınında Bugün-14 Haziran 2012

14 Haziran 2012 Perşembe 11:33
Van`da yayınlanan gazetelerden öne çıkan başlıklar..

Van`da yayınlanan gazetelerden öne çıkan başlıklar şöyle:

VAN OLAY GAZETESİ: Per-Der Van Şubesi İlk Seminerini Yaptı
Türkiye Perakendeciler Federasyonu ve Per-Der Van Şubesi tarafından "Etkin Mağaza ve İnsan Yönetimi" konulu bir seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan Kocaeli Üniversitesi eğitim görevlisi Yılmaz Pekmezcan perakende esnafına önemli mesajlar verdi.

"Kan Bağışı Hayati Önem Taşıyor"
Kızılay Güneydoğu Van Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. İbrahim Çelik; kan bağışının hayati bir önem taşıdığının altını çizerek, düzenli kan bağışı için sağlıklı her bireye düzenli kan bağışında bulunması için çağrıda bulundu.

BM Nihayet Arakanlı Müslümanları Keşfetti
10 günde yüzlerce Müslüman`ın katledildiği Myanmar`ı BM elçisi ziyaret ediyor. Vijay Nambiar, saldırıların devam ettiği Arakan bölgesine gidecek.

VAN POSTASI: Müftü Arvas`ın `Çadır` Çağrısı Olumlu Karşılandı
Van Müftüsü Nimetullah Arvas`ın, iki hafta önce Cuma vaizinde deprem esnasında dağıtılan çadırların verilmemesinin vebal olduğunu belirtmesi olumlu sonuç verdi. Vaazdan sonra Kızılay`a ihbarların arttığını belirten Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, 56 bin çadırdan 15 bin tanesini teslim aldıklarını söyledi.

Van`a 71 Doktor Atanacak
Sağlık Bakanlığı, Van`da yaşanan depremin ardından bölgede oluşan uzman doktor ihtiyacının giderilmesi amacıyla Van`a 71 doktor atayacak.

Başkale`de Sel Felaketi
Van`ın Başkale ilçesinde etkili olan yağışlarından dolayı meydana gelen sel sonucu 26 büyükbaş hayvan telef oldu.

VAN GÖLÜ EKSPRES: Van`da Bahar Şenliği
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Muradiye Birimi ve Aygaz 1 Ateşböceği tarafından bahar şenliklerine getirilen çocuklar gönüllerince eğlendiler.

Flamingolar Erçek Gölü`nde
Her yıl belirli dönemlerde Van Gölü ve Erçek Gölü havzalarında konaklayan flamingoların bu yılki görsel şöleni erken başladı.

DOĞU ANADOLU: Deprem Peşlerini Bırakmıyor
Fethiye`de geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem Van depremleri sonrası Fethiye`ye yerleştirilen Vanlı depremzedelerin bir kez daha korkuttu.

`Yetim Muamelesi Görüyoruz`
Van Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMMO) Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Simeklioğlu, yıllarca vergilerin toplanmasında idarenin en güçlü görülmez eli ve ekonomik krizlerde çözüm ortağı görüldükleri halde bugün refahın paylaşılmasında devletin yetim çocuğu muamelesi gördüklerini söyledi.

VAN SESİ: Van`a Deprem Gözlem İstasyonlarının Kurulması Gerekir
Van`da geçen yıl 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından özellikle faylar üzerindeki araştırmalar yoğunlaşırken; 2010 yılında TÜBİTAK ve 26 üniversitenin ortak çalışmasında. Depremin önceden tahminine yönelik önemli çalışmalar yapıldı.
Alt Yapısı Yok, Seçmeli Olsun
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın Kürtçenin seçmeli ders olabileceği yönündeki açıklamasına Van`daki eğitim sendikalarından farklı tepkiler geldi.

GAZETE VAN: Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği`ne Dr. Necmettin Bilici Atandı
Kuruyucu Başhekimi Prof Dr. Mustafa Berktaş`ın görevinden istifa etmesiyle boşalan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği`ne Çocuk Uzmanı Dr. Necmettin Bilici atandı.

İLKHA

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları