Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Van Gölü Havzası Meyve Yetiştiriciliği Çalıştayı

Van Gölü Havzası Meyve Yetiştiriciliği Çalıştayı

04 Aralık 2012 Salı 16:47
Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerini kapsayan Van Gölü havzasının meyve yetiştiriciliği sorunlarının ele alınacağı çalıştay, 5-6 Aralık tarihlerinde Van'da yapılacak.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öncülüğünde; Van Valiliği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Ziraat Bankası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Van İl Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Van İl Koordinatörlüğü, YYÜ Ziraat Fakültesi, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü (DSİ) ve YYÜ Sert Kabuklular AUM katkılarıyla gerçekleştirilecek "Van Gölü Havzası Meyve Yetiştiriciliği Çalıştayı" 5-6 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Van, Bitlis, Hakkâri, Muş illerini kapsayan Van Gölü Havzası'nın meyve yetiştiriciliği sorunlarının tartışılacağı, üretim veriminin ve üreticinin gelirinin arttırılmasının yollarının konuşulacağı çalıştaya; Tarım Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü yetkilileri, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, bölgeden ve bölge dışından özel üreticiler katılacak. Çalıştayın açılış töreni 5 Aralık 2012 Çarşamba günü özel bir otelde gerçekleştirilecek. (Mahmut Aytekin - İLKHA)

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları