Newepel de nuştoxê neweyî
Hûmara 96. ya Newepelî Vejîya. Nuştoxanê na hûmare ra Sedef Kandemir, Newal Nupel, Ferîd Îbrahîm Sevinç û Meral Güntaş reya verên a ke Newepel de dest bi nuştişê kirdkî kenê.
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Votel: İran Ortadoğu için en büyük sorun

Votel: İran Ortadoğu için en büyük sorun

11 Mart 2017 Cumartesi 00:11
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) Joseph Votel, ABD Senatosundaki Askeri güçlerle ilgili özel oturumda, “İran Ortadoğu için en büyük sorun” dedi.

ABD Senatosunda yaptığı açıklamada İran’ın Irak ve Suriye’deki faaliyetlerine yönelik endişelerini dile getiren Joseph Votel, “İran, Suriye rejimini korumak istiyor. Bunun için de Şii yerleşim yerlerini koruyor” dedi.

“Bana göre İran, Dünyanın bir bölümü için tehlike arz ediyor” diyen Votel, “İran bölgedeki krizi kendi çıkarları için kullanıp Ortadoğu’yu kontrolü altına almak istiyor” şeklinde konuştu.

İran’ın Hürmüz körfezindeki askeri faaliyetlerini sert bir dille eleştiren Votel, “Şimdiye kadar hiçbir körfez ülkesi bu şekilde bir askeri tatbikat yapmadı” dedi.

Bilindiği üzere, Washington yönetimi Donald Trump’ın başkan olarak göreve başlamasından bugüne İran’a yönelik sert eleştirilerini sürdürüyor. K24

Diğer Haberler