Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
WikiLeaks ’Gizli Belgelerin’ Devamını Yayınlamakta Israrlı

WikiLeaks 'Gizli Belgelerin' Devamını Yayınlamakta Israrlı

13 Ağustos 2010 Cuma 12:14
Amerikan ordusunun Afganistan’daki operasyonlarına ait gizli belgeleri İnternet’te yayınlayan WikiLeaks sitesinin sahibi, belgelerin geri kalanlarını da yayınlayacağını açıkladı.

Julian Assange, bu belgeleri ne zaman yayınlayacağını söylemedi.

WikiLeaks şu ana kadar 70 bin gizli belgeyi yayınladı ve 15 bin belgeyi daha yayınlamaya hazırlanıyor. İnternet sitesi, Amerika Savunma Bakanlığı'nın belgelerin hepsini iade etme ve kalan gizli belgeleri yayınlamadan silme yönündeki taleplerini reddetti.

Pentagon, WikiLeaks'in yayınladığı belgelerin Afganistan'da görev yapan Amerikan askerleriyle Afgan halkının hayatını ve ülkedeki Amerikan operasyonlarını tehlikeye attığını savunuyor.

Sınır Tanımayan Gazeteciler adlı kuruluş da WikiLeaks'in gizli belgeleri yayınlamasını “inanılmaz sorumsuzluk” diye niteledi. Medya çalışanlarının haklarını savunan örgüt, WikiLeaks'in yaptıklarının, demokratik hükümetlere dahi İnternet'i daha sıkı kontrol etme gerekçesi vereceğini ileri sürdü.

Gizli belgelerin WikiLeaks'e bir Amerikalı asker tarafından verildiği sanılıyor.   VOA

Diğer Haberler