Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
’Yargı Vesayeti Son Bulmalı’

'Yargı Vesayeti Son Bulmalı'

03 Eylül 2010 Cuma 01:59
Ahmet İnal, büyük sorunlara yol açan yargı vesayetinin 12 Eylül'deki referandumla son bulması gerektiğini söyledi.
AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, referandum çalışmalarına devam ediyor. İnal, Türkiye'de büyük sorunlara yol açan yargı vesayetinin 12 Eylül'deki referandumla artık son bulması gerektiğine dikkat çekerek, HSYK'nın yapısına ilişkin yenilikler getiren maddeler ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Anayasa değişikliğiyle birlikte HSYK'nın meslekten çıkarmalarla ilgili kararları yargı denetimine açık olacak. Meslekten ihraç edilmiş savcı ve hâkimler bununla ilgili yargıya giderek haklarını arayabilecek” dedi.

AK Parti Batman Milletvekili M. Emin Ekmen, 12 Eylül'ün Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ve ülke demokrasisinin batı standartlarına ulaştırılması için kaçırılmayacak bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, daha özgür, daha demokratik bir Türkiye için herkesin sandığa giderek EVET oyu kullanması gerektiğine işaret etti.

İLKHA

Diğer Haberler