Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Yargıtay ’iyi çocuklar’ın cezasını onadı

Yargıtay 'iyi çocuklar'ın cezasını onadı

10 Ekim 2012 Çarşamba 16:56
Yargıtay Şemdinli Davası`nda 3 sanığa verilen adam öldürme cezasını onadı, suç işlemek için örgüt kurma suçundan verilen cezaları ise bozdu

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, astsubaylar Özcan İldeniz ve Ali Kaya ile PKK itirafçısı Veysel Ateş`in hapis cezalarını onadı, örgüt kurma suçundan verilen cezaları ise bozdu.

Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile PKK itirafçısı Veysel Ateş`e, ``Suç işlemek için kurulmuş örgütün üyesi olmak``, ``Suç işlemek için kurulmuş silahlı örgütün amaçları doğrultusunda bombayla ve tasarlayarak insan öldürmeye teşebbüs etmek``, ``Suç işlemek için kurulmuş silahlı örgütün amaçları doğrultusunda bombayla ve tasarlayarak insan öldürmek``, ``Suç işlemek için kurulmuş silahlı örgütün amaçları doğrultusunda bombayla kasten yaralama`` suçlarından 39 yıl 10 ay 27`şer gün hapis cezası verilmesine karar vermişti.

Kararın temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay 9. Ceza Dairesi`ne geldi

Yargıtay 9. Ceza Dairesi`ndeki temyiz duruşmasında, heyet kararı açıkladı. Daire, astsubaylar Özcan İldeniz ve Ali Kaya ile PKK itirafçısı Veysel Ateş`e adam öldürme suçundan verilen hapis cezalarını onadı, suç işlemek için örgüt kurma suçundan verilen cezaları ise bozdu.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi`nin gerekçeli kararı daha sonra açıklanacak

Hakkari`nin Şemdinli ilçesinde, 9 Kasım 2005`te meydana gelen patlamayla ilgili Van 3. Ağır Mahkemesinde, 19 Haziran 2006 tarihinde görülen davada, sanık astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile PKK itirafçısı Veysel Ateş hakkında, ``Adam öldürmek, suç işlemek için çete kurmak ve adam öldürmeye teşebbüs`` suçlarından 39 yıl 10 ay 27`şer gün hapis cezası verilmişti.

Diğer Haberler