Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
Yarsav Başkanı, ”HSYK Ele Geçirilmek İsteniyor”

Yarsav Başkanı, "HSYK Ele Geçirilmek İsteniyor"

29 Ağustos 2010 Pazar 15:22
Tarsus'ta konuşan YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Anayasa'da yapılacak değişikliklerle, HSYK'nın ele geçirilmek istendiğini iddia etti.
Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan, Tarsus'ta verdiği konferansta, yeni anayasa değişiklikleriyle hükümetin yargıyı bağımlı hale getirmek ve HSYK'yı ele geçirmek istediğini iddia etti.

“Anayasa Değişikliği ve Yargı Bağımsızlığı” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan YARSAV Başkanı Tarhan, “Hükümet Anayasa'da yargı ile ilgili değişiklik yaparken gelip bize bir şey sormadı. Yapılan değişiklik ile tam bağımlı yargı sistemi getirilmek isteniyor” dedi.

Üniter yapının tehdit altında olduğunu belirten Tarhan, iktidarın darbenin izlerini silmek yerine darbe ruhunu canlandırdığını söyledi.

İLKHA

Diğer Haberler