Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Yaz Kur`an Kursları Başlıyor

Yaz Kur`an Kursları Başlıyor

08 Haziran 2012 Cuma 15:27
Yaz Kur`an Kursları'nda kayıtlar 11 Haziran Pazartesi günü, ilk Kurs Eğitim dönemi ise 18 Haziran`da başlayacak.

Yaz Kur'an kursları 11 Haziran Pazartesi günü start alacak. 11 Haziran tarihinden itibaren kayıtlar yapılmaya başlanacak, 18 Haziran tarihinden itibaren ise eğitim verilmeye başlanacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Cizre ilçe Müftüsü M. Sami Yıldız, "Yaz Kur`an kurslarında okumak isteyen küçük çocuklar için velisinin muvafakatine bağlı olarak kursa müracaatlar Başkanlığın düzenlediği form dilekçe ile kabul edilecek. Ayrıca dilekçenin doldurulmasında beyan esas olup müracaat eden vatandaşlardan herhangi bir belge talep edilmeyecektir" dedi.

Toplumu din konusunda aydınlatmakla yükümlü olan Diyanet İşleri Başkanlığı`nın, din eğitimi faaliyetlerini öncelikle camilerde ve Kur`an kurslarında yürütmeye çalıştığını ifade eden Müftü Yıldız, "Söz konusu kurslarda; günde üç saat eğitim-öğretim yapılır. Bu sürenin iki saati Kur`an-ı Kerim ve meali, bir saati de itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersi için ayrılır.
Kurs binaları, camiler ve müftülüklerce uygun görülecek diğer yerler müftülükçe açılacak bu kurslara tahsis edilebilir. Ayrıca, halk eğitimi hizmeti binalarından ve taşımalı eğitim uygulaması nedeniyle atıl durumdaki ilköğretim okulu binalarından valilik onayı ile bedelsiz olarak yararlanılabilir" diye konuştu.

18 Haziran Pazartesi günü başlayacak Yaz Kur'an Kursları, 3 dönem halinde 9 hafta sürecek ve 17 Ağustos Cuma günü sona erecek.  İLKHA

Diğer Haberler