KEÇELÎ NÊŞINÊ CENNET! [Avdirehîm Y.]
Seyda, melayê filon dewi rojo îne xutbi di vatêne "keçelî, korî, topalî û lengî nêşinê cennet!"
Wêjeya kirmanckî û  Seyda Melle Ehmedê Xasî
Nivîskar-lêkolîner Roşan Lezgîn, Ehmedê Xasî wek destpêka wêjeya kirmanckî bi nav kir û got ew him zanayekî olî him jî zanayekî felsefeyê bû û bi 4-5 zimanan dizanîbû.
Kürdistan Kamuoyuna [Sıdkı ZİLAN]
Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) eski Genel Sekreteri, Evet-Hayır Kampanyası ve diğer konulara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Yekgirtû: Türkiye, Kürdistan’ın bağımsızlığını destekler

Yekgirtû: Türkiye, Kürdistan'ın bağımsızlığını destekler

09 Şubat 2017 Perşembe 09:03
Kürdistan Bölgesi Devlet Bakanı ve Kürdistan İslami Birlik Partisi Yürütme Kurulu Üyesi Gazi Said, Kürdistan Bölgesi halkının bağımsızlık kararı aldığı taktirde Türkiye’nin bu kararı destekleyeceğini söyledi.

Kürdistan Bölgesi Devlet Bakanı ve Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) Yürütme Kurulu Üyesi Gazi Said, Kürdistan Bölgesi halkının bağımsızlık kararı aldığı taktirde Türkiye’nin bu kararı destekleyeceğini söyledi.

AA’ya konuşan Said, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, Başbakan Neçirvan Barzani ve Parlamento Başkanı Yusuf Mihemed’in görevlerini sürdürmeleri taraftarı olduklarını söyledi.

Bu görevlerdeki bir değişimin var olan sorunları daha da karmaşıklaştıracağını vurgulayan Said, Kürdistan Bölgesi’nin 5 büyük siyasi tarafının da bu konuda ortak bir kanıya sahip olmaları gerektiğini belirtti.

‘AKP diğer hükümetlerden farklı’

Said, Türkiye’de önceki hükümetler ile AKP arasında Kürd Meselesi ve Kürdlere yaklaşım konusunda büyük farklar olduğu yorumunda bulundu.

Gazi Said Türkiye’nin Kürdistan’ın bağımsızlığıyla ilgili yaklaşımına dair ise “Kürdistan halkının bağımsızlık referandumunda bağımsızlıktan yana karar vermesi durumunda Türkiye, bu kararı destekleyecektir” dedi.

impnews

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları