Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
“Yekgirtû’nun bağımsızlığa inancı tamdır”

“Yekgirtû’nun bağımsızlığa inancı tamdır”

03 Nisan 2017 Pazartesi 23:35
Kürdistan İslam Birliği Partisi büyük bir sevinçle bağımsızlık referandumunu destekleyeceklerini açıkladı.

Partinin Yürütme Konseyi Üyesi Mıstefa Ebdulla yaptığı açıklamada, Yekgırtu’nun her zaman bağımsızlık referandumunu desteklediğini söyledi.

BasNews’e yaptığı açıklamada Kürdistan’ın bağımsızlık projesini en büyük ulusal mesele olarak gördüklerini dile getiren Ebdulla, “Bağımsızlığı garanti altına alabilmemiz için Kürdistan’daki siyasi parti ve örgütler biran önce bir araya gelip aralarındaki sorunları çözüme kavuşturmalı ve bu en önemli ulusal meseleye odaklanmalıdır.  Zaman kaybettirilmeden derhal bağımsızlık referandumunun hazırlıklarına başlanmalı ve Seçim Yüksek Komisyonu gerekli hazırlıkları yapmalıdır” dedi.

“Yekgırtu’nun bağımsızlığa inancı tamdır” diyen Ebdulla, bağımsızlığın Kürt halkının en doğal hakkı olduğunu ve bu amaca ulaşmak için her kesimin elinden gelen çabayı sarf etmesi gerektiğini de belirtti.

Kürdistan İslam Birliği Partisi Yürütme Konseyi Üyesi Mıstefa Ebdulla son olarak, “Eğer dünya haritasında yeni bir ülkenin sınırları çizilecekse, bu Kürdistan olacaktır” ifadesinde bulundu.

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları