Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
 YÖK’e Sanal Baskın: 60 Bin Doküman Ele Geçirildi!

YÖK'e Sanal Baskın: 60 Bin Doküman Ele Geçirildi!

08 Ocak 2013 Salı 10:10
YÖK'e sanal baskın düzenledi. Sisteme sızan grup, "gizli" ibareli belgelerin de olduğu 60 binin üzerinde dokümana el koyduğunu duyurdu.

Siber aktivist grup RedHack 12 Eylül askeri darbenin mirası olan YÖK'e sanal baskın düzenledi. Sisteme sızan grup, "gizli" ibareli belgelerin de olduğu 60 binin üzerinde dokümana el koyduğunu duyurdu.

RedHack, YÖK'ün Elektronik Paylaşım Sistemi ebys.yok.gov.tr sitesine girerek aralarında gizli ibaresi bulunan 60 binin üzerinde dokümanı ele geçirdiklerini duyurdu. RedHack, Twitter hesabında “YÖK sisteminden elimize tonla belge geçti. Daha sonra yayınlayacağız” dedikten kısa bir süre sonra belgeleri yayınlamaya başladı.

YÖK'ün fişi çektiğini söyleyen siber aktivist grup, ellerindeki Giresun Üniversitesi Yolsuzlukla ilgili 'gizli' ibaresinin olduğu bir belge yayınladı.

Belgede Giresun Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuarı Kurulumu Projesi kapsamında ihalesi gerçekleştirilen makine ve teçhizatların alımı sırasında usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialar üzerine başlatılan incelemeden bahsediliyor.

Gizli belgede usulsüzlük iddialarına karışan öğretim üyelerinin isimleri de yer alıyor.

Yayınlanan bir diğer belge ise Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü'ne yönelik bir disiplin soruşturması ile ilgili.  (ANF)

Diğer Haberler