Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
YÖK’ten profesöre fişleme soruşturması

YÖK'ten profesöre fişleme soruşturması

17 Mayıs 2012 Perşembe 19:41
YÖK, öğrencilerin fotoğraflandırıldığı iddialarını denetleme kuruluna sevk etti.

Yüksek Öğretim Kurulu, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nde başörtülü öğrencilerin fotoğraflandığı iddialarını Denetleme Kurulu'na sevk etti. Kurul, iddiaları inceleyecek ve soruşturma yapacak.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri'nde öğrencilerin kılık kıyafet tercihlerine yönelik bazı haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, söz konusu öğretim üyesi hakkında öğrencilerin şikayet dilekçeleri dikkate alınarak beş defa inceleme ve soruşturma yapılmasının üniversite rektörlüğüne iletildiği belirtildi.

Açıklamada, 'Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliği' uyarınca ilgili öğretim üyesi hakkında çeşitli cezalar vermiştir. Ancak mevcut sıkıntının devam ettiği yönünde fotoğraflarıyla basına yansıyan haberler ve öğrenci şikayetleri üzerine Yükseköğretim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Gökhan Çetinsaya'nın imzasıyla konu yök Denetleme Kurulu'na inceleme ve soruşturma için sevk edilmiştir." denildi.

Diğer Haberler