Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
 Yüksekova’da 42 İşyerine Baskın

Yüksekova’da 42 İşyerine Baskın

27 Nisan 2012 Cuma 16:01
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 42 işyerine yapılan baskınlarla gözaltına alınanların sayısı 19'a çıktı.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 42 işyerine yapılan baskınlarla gözaltına alınanların sayısı 19'a çıkarken, Yüksekova Esnaf sanatkarlar Odası Başkanı İrfan Sarı, "Başbakan'ın işverenlere yönelik açıklaması Yüksekova'da hayata geçirilmiş gözüküyor" dedi.

Yüksekova ve bağlı köylere gece polis ve askerler tarafından yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanların sayısı 19'a çıktı.

Aramaların devam ettiği ilçede gözaltı sayısının artması bekleniyor. Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İrfan Sarı, "Başbakan'ın işverenlere yönelik açıklaması Yüksekova'da hayata geçirilmiş gözüküyor. Dün gece Ankara Emniyet Müdürlüğü mali ekipleri tarafından Yüksekova'da işverenlere yönelik gerçekleşen operasyonla 19 kişi gözaltına alındı. Bu sayının artma ihtimali de bulunurken, çok sayıda işverenin aramalar esnasında evde bulunamadığını öğrendik. Kaygı verici bir operasyon. Avukatlarla yaptığımız görüşmede bu işverenler 20 suçlama ile karşı karşıyadır. Bunlardan sahte fatura düzenlemek, haksız kazanç sağlamak, örgüte finans sağlamak gibi suçlamalar olduğunu öğrendik. Konunun tam netleşmesi için yetkililerle görüştükten sonra detaylı belgi vereceğiz" dedi.

İHD Yüksekova Temsilcisi Bedirhan Alkan ise, gözaltına alınanların Ankara'ya götürüleceğini belirterek, gözaltına alınanların takipçisi olacaklarını söyledi.

ANF

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları