Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
Yurt ve burs başvuruları 5 Ağustos`ta sona eriyor

Yurt ve burs başvuruları 5 Ağustos`ta sona eriyor

03 Ağustos 2012 Cuma 14:19
Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf öğrencileri ile 2012-2013 öğretim döneminde yüksek öğretim programlarına girecek öğrenciler için yurt, burs ve kredi başvuruları 5 Ağustosta sona eriyor.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü`nden yapılan açıklamaya göre, 2012-2013 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı`na girerek, bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanacak öğrenciler yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi için sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren başvurabilecek.

Yükseköğretim kurumuna devam eden ön lisans, lisans ve yüksek lisans ara sınıf öğrencileri 2 Temmuz-5 Ağustos; yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavıyla yükseköğretim programlarına girecek öğrenciler, 17 Eylül-7 Ekim tarihlerinde başvuru yapacak.

Başvurular Kredi ve Yurtlar Kurumu`nun ``www.kyk.gov.tr`` internet sitesinden yapılacak.

İlk defa bir yüksek öğretim kurumuna girecek olan öğrencilerden kurum yurtlarında barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenlerin müracaatları ÖSYM tarafından sonuçların açıklandığı tarihten itibaren kurumun internet adresinden yapılacak.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül`de yapılacak. Yedek listeden yurda girmeye hak kazananların kesin kayıtları ise, 17 Eylül`de başlayacak.

Yurtlar 10 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılacak. (İLKHA)

Diğer Haberler