Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
YYÜ’de bilimsel araştırma başvuruları başladı

YYÜ'de bilimsel araştırma başvuruları başladı

21 Haziran 2012 Perşembe 16:04
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi bilimsel araştırmaların desteklenmesi konusunda bir duyuru yayınladı.

VAN - Üniversiteden yapılan duyuruda Bilimsel Araştırmalar Projeleri Başkanlığınca desteklenen Yüksek lisans, Doktora ve Uzmanlık tez projeleri 2012 II. Dönem başvurularının başladığı hatırlatılarak, destek başvurularına başvurabilecek olanlar, başvuru tarihleri ve proje destek limitleri hakkında bilgi verildi.

Destek Programlarına Kimler Başvurabilir:
Yapılan duyuruda şunlar kaydedildi: "Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyeleri, doktora, tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış araştırmacılar başvurabilir. Bir araştırma projesinin yürütücüsü, aynı anda biri bağımsız olmak üzere en çok 3 proje sunabilir (proje yöneticisinin devam etmekte olan projeleri bu sayıya dahildir) ancak başka bir araştırma projesinde yardımcı araştırmacı olarak görev alabilir. Proje ekibinde yer alan tüm araştırmacıların, Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Uygulama Yönergesini dikkatle okumuş olmaları beklenir."

Başvuru Tarihleri:
"Bağımsız projeler ve tez projeleri yılda iki kez sunulabilir. Diğer projelerde ise herhangi bir sınırlama yoktur."

Proje Destek Limitleri:
"Destek üst limitleri KDV dahil olarak aşağıdaki gibidir: Bağımsız Araştırma Projesi : 50.000 TL, Yönlendirilmiş Araştırma Projesi : 80.000 TL, Hızlandırılmış Araştırma Projesi : 5.000 TL, Yüksek Lisans Tez Projesi: 10.000 TL, Tıpta Uzmanlık Tez Projesi: 20.000 TL, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Tez Projesi: 20.000 TL, Doktora Tez Projesi: 20.000 TL, İş Birliği Projeleri: 50.000 TL, Sempozyum, Panel, Kongre Düzenleme Projesi: 30.000 TL, Kitap Basımı Destekleme Projesi: 5.000 TL"

(İLKHA)

 

Diğer Haberler

Diğer Haber Başlıkları