Nuştox û şaîr J. Îhsan Espar
Îhsan Espar, 1956 de Pîran de maya xo ra bîyo. Ey 1979 de, Dîyarbekir de Enstîtuyê Perwerdeyî qedênayo.
Kanada piştevaniya Kurdistanê dike
Kanada piştevaniya biryara gelê Kurdistanê ya derbarê serxwebûnê dike.
Kürdlerin Kudüs’ü Kerkük
Kürdistan, bayrağı, milleti ve toprağı ile birdir.
“Zalim Esad’ın Soykırımını Telin Etmeye” Davet

“Zalim Esad’ın Soykırımını Telin Etmeye” Davet

15 Mart 2012 Perşembe 13:29
Diyarbakır Suriye Halkı İle Dayanışma Platformu Diyarbakır'ın Ofis semtinde(konukevi) düzenleyeceği kitlesel basın açıklamasına tüm halkı davet etti.

Diyarbakır Suriye Halkı İle Dayanışma Platformu'nun 17 Mart 2012 Cumartesi günü Diyarbakır'ın Ofis semtinde(konukevi) düzenleyeceği kitlesel basın açıklamasına tüm halk davet edildi.

Platformun kitlesel basın açıklamasına davet metni şu şekilde; "Suriye’deki Baas rejimi ve başındaki zalim Diktatör Beşar Esadin, babasının yolunu takip ederek, Hama, Humus, Deraa, İdlib, Şam ve diğer Suriye şehirlerindeki katliamlarına başlaması, 1. Yılını doldurdu. Bu süre içinde dünya bu katliamlara karşı yeterince sesini çıkarmadı. Zalimliği kendine meslek edinen Baas rejimi ve Esad ailesi ise bu cılız sese aldırmayıp, katliamlarına devam etti. Diyarbakır halkı olarak bu eli kanlı zalim rejimin Suriyeli kardeşlerimize yönelik uyguladığı soykırımı telin etmek, mazlum Suriye halkı ile dayanışmamızı bir kez daha dünyaya ilan etmek için; 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 12.30’da Büyükşehir Belediyesi Konukevi önünde (Ofis / Diyarbakır) yapacağımız kitlesel basın açıklamasına tüm duyarlı halkımızı davet ediyoruz."

HABER DİYARBAKIR

Diğer Haberler