Barzanî dema referandûmê destnîşan kir
Serokwezîrê Herêma Kurdistanê Nêçîrvan Barzanî ragihand, ku dê di nav sala 2017ê de referandûma ji bo serxwebûna Başûrê Kurdistanê bê encamdan.
Hûmara 97. ya Newepelî Vejîya
Nuştoxanê na hûmare ra Keyaksar Ateş, Abdurehman Önen û Hebûn Stembar reya verên a ke kirdkî nusenê û Newepel de dest pêkenê.
Şîretê Bedîuzzeman Mela Seîdê Kurdî
Ey Milletê Kurd! Îttîfaq di qewet, îttîhad di heyat, birayey di se’adet, hukûmat di selamet est o.
”Zalimlerin Egemenliğine Son”

"Zalimlerin Egemenliğine Son"

02 Eylül 2010 Perşembe 01:15
Abdurrahman Kurt: Bu referandumla birlikte zalimlerin egemenliğine son verilecek.
Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt vatandaşlara referandumu bu sefer Eğil ve Dicle ilçeleri ile Kaygusuz Beldesinde anlattı. 12 eylül referandumunun Türkiye'nin demokratikleşmesinde ve yaşam standartlarının daha da yükselmesinde önemli katkıları olacağını savunan Kurt, bu referandumla birlikte zalimlerin egemenliğine son verileceğini söyledi.

Mecliste uzun bir maratonun ardından geçirilen anayasa paketini sonunda halkın oyuna sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Kurt, “Biz, üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyorum. Siz de çocuklarınızın geleceği için sandıkta evet diyerek zalimlerin egemenliğine son vermiş olacaksınız. Bu, milletvekilliği seçimi değil, ben ne belediye başkanlığı için ne de milletvekilliği için buradayım. Ben kendime bir şey istemiyorum. Ama bizim çocuklarımızla ilgili, hepimizin çocuklarıyla ilgili bir şey var. Zalimler egemen olmasın, sloganımız bu. Bundan sonra diyoruz ki; Anayasa Mahkemesi ve 12 eylül askeri darbesini yapan darbeciler, egemen olmasın diyoruz. Bu ciddi bir savaştır.” diye konuştu.

İLKHA

Diğer Haberler