Breaking News

Diyarbakır Bağlar Belediyesine ait temizlik aracı yüzü maskeli kişilerce yakıldı

diyarbakir-baglar-belediyesine-ait-temizlik-araci-yuzu-maskeli-kisilerce-yakildi

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesine ait çöp kamyonu Nükhet Coşkun Caddesi'nde yüzü maskeli 4 kişi tarafından durduruldu.

Havaya ateş açarak şoförü araçtan indiren yüzü maskeli kişiler, araca benzin döküp ateşe verdikten sonra olay yerinden kaçtı.Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Polis ekipleri, kaçan saldırganları yakalanması için çalışma başlattı.

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, saldırıya tepki gösterdi

Olaya ilişkin yazılı açıklama yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gündüz demeden tüm imkanlarını seferber ederek ilçenin her karışına hizmet götürmeye gayret eden belediyeye ait temizlik aracının, bu hizmetlerden rahatsız olan karanlık odakların hedefi olduğunu söyledi.

Beyoğlu, “Temizlik için Nükhet Coşkun Caddesi'ne gitmekte olan aracımız önce yüzleri maskeli grup tarafından durdurulmuş, ardında havaya ateş edilerek araç sürücüsü personelimiz zorla indirilerek aracımız benzin dökülerek yakılmıştır. Bu saldırıyı yapanlar karanlık amaçlarına asla ulaşamayacaklar.”

İLKHA

Hiç yorum yok