Breaking News

Milletimiz istikbaline ve namusuna sahip çıktı

milletimiz-istikbaline-ve-namusuna-sahip-cikti

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da bir program düzenlendi. Kayapınar ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yapılan duanın ardından 15 Temmuz darbe girişiminin anlatıldığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programda konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz ruhunun her zaman yaşattılması gerektiğine dikkat çekti.

“Millete ait olan silahları yine millete doğrultular”

Vali Karaloğlu, “Aziz Diyarbakırlılar, vatan nöbetimize hepiniz hoş geldiniz. 15 Temmuz 2016 günü hepimiz için sıradan bir gün olarak başlamıştı. Herkesin o gün yapacağı işleri vardı. Ama akşam saatlerinde birileri bizim gibi düşünmüyordu. Onların bu milletten alacağı bir öfkesi vardı. Onlar bir hainliğin içerisindeydiler. İlk olarak İstanbul Boğaziçi Köprüsünü kapattılar. Daha sonra Ankara’da başta TBMM olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Özel Hareket Dairesi birçok yeri bombaladılar. Millete ait olan silahları yine millete doğrultular. Alçak FETÖ devletin bütün kurumlarına sızarak o gecede milletten intikam almak istediler.” ifadelerini kullandı.

“Bu milletin imanının farkında değildiler”

Darbe girişiminde bulunan hainlerin farkında olmadığı şeyin milletin imanı olduğunu kaydeden Karaloğlu, “Yine milletin diriliş inancının farkında değildiler. Nitekim Cumhurbaşkanımız vatandaşları sokağa, caddelere ve havalimanlarına davet ederken herkes gözünü kırmadan sokağa indi. Topun, tüfeğin, tankın ve uçakların karşısına çıplak elleri, iman ve cesaretleri ile çıktılar. Darbeyi yapan hainler bunu tahmin edememişti. Herkesi kendileri gibi ruhları satılmış zannediyorlardı.” şeklinde konuştu.

“Diyarbakır’da da milletimiz sokaklara çıkıp istikbaline ve namusuna sahip çıktı”

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır ilimizde de milletimiz, sokaklara çıkıp istikbaline, istiklaline, hürriyetine ve namusuna sahip çıktı.” diyen Karaloğlu, “Her birinize Diyarbakır valisi olarak teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Değerli Diyarbakırlı kardeşlerim eğer o geceyi unutursak veya unutturursak ihanet tekrar eder. Onun için bu alçak FETÖ örgütünün bize yaptıklarını unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çocuklarımıza, gençlerimize ve geleceğimize bu hainliği her zaman anlatacağız.” dedi.

İLKHA

Hiç yorum yok